Kickboks antrenörü Mehmet Ömürlü kuşak sınavına ilişkin sporcularına ve velilere detaylı açıklamalarda bulundu. Ömürlü, bir kemer sahibi olabilmek için sporcuların mecburi bir sporcu lisansına sahip olması gerektiğini ve yılda dört kez düzenlenen kuşak sınavlarına katılmaları gerektiğini hatırlattı.

Antrenör Ömürlü ayrıca, kickboks kemer sistemi hakkında bilgi vererek yeni başlayanların beyaz kemer ile spora başladığını ve zamanla Sarı, Yeşil, Mavi, Turuncu, Açık Kahverengi, Koyu Kahverengi ve son olarak Siyah kemer 1. dan derecesine yükselebileceklerini vurguladı. Koyu kahverengi kuşağa kadar olan süreçte her üç ayda bir sınav düzenlendiğini, Siyah kemer için ise sporcuların 14 yaşını geçmiş olmaları gerektiğini belirtti.

Eskişehir Anadolu Lisesi’nden iki birincilik Eskişehir Anadolu Lisesi’nden iki birincilik

Ayrıca, okullararası veya ülke çapındaki şampiyonalara katılabilmek için belirli bir kemer seviyesinde olmanın şart olduğunu belirten Ömürlü, Yeşil kemerin okullar arası yarışmalara, Turuncu kemerin ise Türkiye Şampiyonaları ve Mayıs ayında yapılan dünya kickboks kupası şampiyonasına katılım için yeterli olduğunu sözlerine ekledi. Ömürlü sporculara kemer derecelerinin önemini bir kez daha hatırlattı.spor