Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ekonomik olarak zor günlerden geçen vatandaşlara destek amaçlı çalışmaları sürüyor. Toplumun her kesimine imkanlar ölçüsünde destek olmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, son olarak yeni eğitim yılı öncesi ekonomik olarak büyük zorluk çeken ailelerin çocuklarına yönelik ücretsiz saç kesimi gerçekleştiriyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından hayata geçirilen proje ile kent merkezinin yanı sıra ESMEK kurs merkezlerinin bulunduğu ilçelerde de çalışma yapılıyor. 

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda görevli uzman personellerin gerçekleştirdiği saç kesimi, İnönü ilçesinden başladı. ESMEK İnönü Eğitim Merkezi’nde yapılan ücretsiz saç kesimine çocuklar büyük ilgi gösterdi. 

Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde de gerçekleşen çalışma büyük ilgi gördü. Devam eden proje kapsamında 7 Eylül’de ESMEK Alpu ve ESMEK Emek Eğitim Merkezi’nde saat 10.00-16.00 saatleri arasında, 8 Eylül’de ESMEK Beylikova Eğitim Merkezi’nde saat 10.00-16.00 saatleri arasında, 9 Eylül ESMEK Çifteler Eğitim Merkezi’nde 10.00-16.00 saatleri arasında çocuklara ücretsiz saç kesimi hizmeti planlandı.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, okulların açılmasına günler kala ekonomik olarak zorlanan ailelere destek amaçlı yapılan çalışmaya büyük ilgi olduğunu belirterek, “Yaş sınırı olmaksızın lise son sınıfa kadar tüm çocuklar projeden faydalanabilir. Amacımız çocuklarımızın mutlu bir şekilde yeni eğitim yılına başlamasıdır. Başarı onlardan desteklemek bizden.” dediler.