Şehrin çeşitli yerleşim birimlerinden geçen ve çöplükten farkı kalmayan sulama kanallarında temizlik seferberliği başlatıldı.

Kırım Tatarları sürgünün 78’inci yılında Eskişehir’de anıldı Kırım Tatarları sürgünün 78’inci yılında Eskişehir’de anıldı

Çevre temizliği konusunda duyarsız kişi veya kişiler tarafından atılan çöpler yüzünden adeta mide bulandıran manzaraya sahne olan kanalarda başlatılan çalışma sonrası istenilen ve temiz bir görünüme kavuşturuldu. Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan çevre sorununu gündeme getiren Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneni (ESÇEVDER) yönetiminin başlattığı mücadele olumlu bir şekilde sonuçlandı. Çevre konusunda Eskişehirve komşu illerde çok sayıda başarıya imza atan dernek yönetiminin kanallardan sorumlu olan Sulama Birliğine yaptığı başvuru, yetkilileri harekete geçirdi. Göztepe Mahallesinden geçmekte olan sulama kanalı çevreye yakışan bir görünüme kavuşturuldu. Dernek Başkanı Sadık Yurtman, yaptıkları mürcaat sonucu kanalın çöplerden arındırıldığını söyledi. Başkan Yurtman,temizlik konusunda yaptıkları başvuruyu dikkate alan Sulama Birliği yöneticilerine, üyeleri ve bölge halkı adına da teşekür etti.