Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 14 ilçedeki sulama kooperatiflerine tarımsal sulama hibe desteğine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlemeye devam ediyor. Teknik personel ve kooperatif yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu bu toplantılarda, başvuru süreci ve yürütülecek işlemler konusunda bilgilendirme veriliyor. Ayrıca, kooperatiflere ve ortaklarına elektronik ortamda erişim imkanı sunan Kooperatif Bilgi Sistemi (KOOPBİS) hakkında da bilgilendirme yapılıyor.

KOOPBİS kullanıcısı kooperatifler, ticaret sicili kayıtları, finansal tablolar, gayrimenkul durumları, yönetim kurulu ve denetçi raporları, genel kurul toplantı evrakları ve ortak bilgileri bu platformda toplayacak. Bu uygulama sayesinde tüm kooperatif verileri tek bir merkezde toplanmış olacak. Bilgi ve belgelerin KOOPBİS'e tam ve zamanında işlenmesi ve güncelliğinin sağlanması olarak tanımlanan bu işlemler, kooperatif yönetim kurulu üyelerinin sorumluluğunda yerine getirilecek.

Eskişehir’de kiracı esnaflar için zam oranı belli oldu Eskişehir’de kiracı esnaflar için zam oranı belli oldu


Eskişehir’de çiftçiye hibe desteği 

Sulama kooperatiflerine üye çiftçiler, yüzde 50 hibe desteği için kooperatif başkanlıklarına dilekçe ile başvuracak. Dilekçeleri onaylanan çiftçiler, hibe desteğinden faydalanabilecek. Başkanlıklar ise hazırladıkları icmalleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine teslim ederek amaçlanan süreci tamamlayacak.