Emirdağlılar Vakfı tarafından üniversite öğrencileri için "eğitime destek bursu" adlı program düzenlendi. Programa seçkin davetliler katıldı. Son zamanlarda ismi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları arasında geçen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu başta olmak üzere Emirdağlı olup Eskişehir'de faaliyet gösteren STK yöneticileri, iş insanları, akademisyenler ve muhtarlar katıldı.

Afyon'da iki otomobil birbirine girdi Afyon'da iki otomobil birbirine girdi

Program sunuculuğunu Eskişehir Osmangazi Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Murat Karacasu yaptı.

Çorumlu ve Pala’nın çağrısıyla sayı 300’e ulaştı 

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu ve Emirdağlılar Vakfı Başkanı Dr. Veli Görkem Pala burs programı yemeğinde öğrenci sayımızı 200 yapalım deyince; Emirdağlılar bağışta yarıştı ve 300 öğrenciye ulaşıldı. 

Açılış konuşmasını yapan vakıf başkanı Dr. Veli Görkem Pala vakıf faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 2023 yılında burs için çağrı yaptıklarını söyleyen Pala, 400'den fazla öğrencinin burs için vakfa müracaatta bulunduğunu ancak bunu karşılama imkanlarının olmadığını sözlerine ekledi. Burs verip vakfa katkı sağlayan hemşerilerine teşekkür eden Pala, geçen yıl bin 500 ihtiyaçlı öğrenciye vakıf olarak bot ve mont desteği verdiklerini söyledi. Deprem bölgesine en üst düzeyde destek olduklarının altını çizerek kendilerine güvenen hayırseverlere teşekkür etti.

Mahmut Çorumlu: Devletimizin bursuyla okudum

Eskişehir’de hemşerileriyle bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu konuşmasında şunları dile getirdi;

"Bu akşam çok önemli bir konu için bir araya geldik. Vakıf başkanımızı dinleyince gurur duydum. Üç yıldır çok anlamlı hizmetler yapmışlar. Gelinen nokta çok iyi. Ama bana sorarsanız bu nokta yeterli değil. Burada çok değerli iş insanlarımız var, dernek başkanlarımız var. Ben de ilk okulu Fransa’da okudum. Gurbetçi çocuğuyum. Sonra dönüş yaptık. Biz bu eğitim faaliyetinden daha kutsal bir faaliyet yapamayız. Dünyada her şey kaliteli eğitim için yapılıyor. Bizler devletimizin sağladığı imkanlarla yatılı olarak okuduk. Bugün belli görevlere gelmişsek devletimizin sayesinde. Bizlerde bugün ülkemizin geleceği gençlere burs vererek onları destekleyerek okumalarına yardımcı olmamız gerekiyor. Sizler de verdiğiniz bursla bir çocuğun hayatını kurtarıyorsunuz. Teşekkür ediyorum” dedi.

Çorumlu’dan Büyükşehir adaylığı iddialarıyla ilgili açıklama

Programın sonunda gazetecilerin Mahmut Çorumlu'ya sorduğu “Kamuoyunda Büyükşehir Belediye Başkanlığı için isminiz geçiyor ne söylemek isterseniz?” sorusuna karşılık Mahmut Çorumlu “Şu anda kritik bir görevdeyim. Emniyet Genel Müdür Yardımcısıyım. Hiçbir zaman bir göreve talip olmadım. Büyüklerimiz ne uygun görürlerse onu yapmaya çalışıyorum” dedi.