Her yıl 29 Ekim’de düzenlediği etkinliklerle Eskişehirlilere Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşatan Büyükşehir Belediyesi, bu bayramda da birbirinden özel etkinlikler gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, “Doğadan Şehre Cumhuriyet Yürüyüşü ve Belediye Çalışanları Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası” gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, düzenleyeceği etkinliklerle coşkuyu zirveye taşıyacak.

Program kapsamında 28 Ekim Cuma 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları tarafından “Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri” düzenlenecek.

29 Ekim Cumartesi günü ise 10.30’da Atatürk Bulvarı’nda gerçekleştirilecek resmigeçit töreninin ardından 11.00’de Sazova Eti Sualtı Dünyası’nda dalgıçlar tarafından sualtında bayrak açma gösterisi yapılacak. 13.00’te ise Kentpark’tan başlayacak olan “Cumhuriyet Bisiklet ve Scooter Turu” heyecanı yaşanacak. Aynı saatte Eskişehir Oryantiring İl Temsilciliği ile Büyükşehir Gençlik Merkezi işbirliğiyle “Oryantiring” etkinliği düzenlenecek. Kentpark’ta yapılacak etkinliğin saati ise 13.00 olacak.

Büyük ilgi gören ve bu yıl da yine Kentpark At Bakım ve Binicilik Tesislerinde saat 14.00’te at üzerinde eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek “Cumhuriyet Bayramı Atlı Gösterisi” Eskişehirliler için gösterilerini yapacak. Satranç severler için düzenlenecek “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Online Satranç Turnuvası” ise 29 Ekim Cumartesi 18.00’de başlayacak.

Bayramın görkemli kapanışı ise 19.00’da Eskişehirlilerin her yıl büyük ilgi gösterdiği Porsuk Çayı’ndaki “Fener Alayı” ile olacak. Köprübaşı iskelesinden bot ve gondollarla başlayacak olan Fener Alayı, Adalar bölgesinde noktalanacak.