Türkiye Faal Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Eskişehir Şubesi seçime hazırlanıyor. 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü ilk toplantı yapılacak. 

Mevcut başkan Ahmet Bingöl'ün son genel kurulda artık aday olmayacağını bildirmişti. Bunun üzerine TÜFAD başkanlığına Mehmet Göcen adaylığını açıkladı.

“Genç bir kadro ile genel kurulda aday olduğumuzu açıklıyoruz” diyen Göcen konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Şimdi artık bir değişim olmasından yanayız. TÜFAD Eskişehir Şubesi’nde değişimin şart olduğunu düşünenlerdeniz. 

Sizlerde takdir edersiniz ki uzun dönemdir Sayın başkan Ahmet Bingöl ve ekibi TÜFAD’ımıza güzel hizmetlerde bulunmuştur. 

Eskişehir’e dünya şampiyonluğunu getirdi Eskişehir’e dünya şampiyonluğunu getirdi

Fakat geldiğimiz bu dönem itibariyle artık genç dinamik bu işi bu hizmetleri büyük bir heyecan ve coşku ile yapacak bir ekibe bırakmasını düşünenlerdeniz. 

Projelerimizle yapacaklarımızla çok güçlü genç dinamik ve bizlere abilik yapacak tecrübeli değerli hocalarımızla inşallah bu seçimi yüzümüzün akıyla başaracağımızı düşünüyoruz.

Takdir edersiniz ki şu anda Eskişehirli antrenörlerimizin birçok sorunları var ve biz bu sorunları sahaya inip kendileriyle 1 ile 1 buçuk aylık bir dönemde irdelediğimizde inanılmaz tepkiler ile karşılaştık. Antrenör arkadaşlarımız çok dertli her birinin ayrı ayrı sorun ve sıkıntıları var. 

Biz bu sıkıntıları çözmek için var gücümüzle çalışacağız. Özellikle faal olan kulüplerde görev yapan antrenör arkadaşlarımızın çok sıkıntıları var. Onlar için de elimizden gelen her türlü fedakarlığı ve çalışmaları yapacağız. 

Burada en önemlisi şu; Ben şahsım olarak her zaman hiç bir konuda tek başıma karar vermeyeceğim. Bütün kararları ve çalışmaları yapacağımız işleri yönetim kurulumuzla hep birlikte çözeceğiz. 

Nasip olursa bu göreve bizi layık görürse meslektaşlarımız yönetim kurulumuzla devamlı hafta içi ve hafta sonu hep sahalarda olup antrenör arkadaşlarımızın sorunlarını yerinde görüp inceleyip elimizden ne geliyorsa yapacağız. 

Burada önemli olan Eskişehirli antrenör arkadaşlarımızın birlik ve beraberliğini sağlamak. 

Bu sorunlarla ilgili gerekli kurum ve mercilerle görüşüp antrenör arkadaşlarımızın daha imkanlı ortamlarda antrenman ve maçlara çıkmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız

Tabi burada şehrimizim STK’larıyla uyum içerisinde çalışıp antrenörlerimizin sorunlarını çözme aşamasında hep birlikte mücadele vereceğiz. 

Daha iyi şartlarda artık değişimin olması gerektiği bir TÜFAD’da görüşmek üzere”