Malatya’da ikamet ettikleri sırada, 6 Şubat’ta gerçekleşen depremlerde ailenin evi ağır hasar gördü ve 23 aylık hasta çocukları ile birlikte Eskişehir’e taşındıklarını ifade eden baba Mehmet Nazlı “Zümra artık Eskişehir’in bebeği, lütfen yardım edin” dedi. 

“Zümra’nın hastalığı çok ağırlaştı”

Adıyaman’dan bebeklerinin tedavisi için Malatya’ya taşınan aile, yaşanan deprem sonrası Eskişehir’e yerleşmek zorunda kaldı. Ancak aile burada da barınma sorunu yaşamaya başladı. Eskişehir’e geldiklerinde bir apartman dairesine yerleştiklerini ifade eden Mehmet Naz, “Eskişehirli vatandaşlarımızdan yardım istiyoruz, bütün Türkiye’den. Çalışmıyorum. İnşaatta çalışıyordum Malatya’da. Zümra ile ilgileniyoruz. Stant başında yardım topluyoruz” diye konuştu. 

“Evsiz kalabiliriz”

Makinelere bağlı yaşayan Zümra’nın annesi Fatma Nazlı da “Zümra birkaç gündür kusuyor. Böbreklerinde taştan şüphelendiler, temiz çıktı fakat kusması halen devam ediyor. Neden kustuğu bilinmiyor. Kampanyası 10 aydır yüzde 6’dayız” dedi. Evsiz kalma durumlarının da olduğunu kaydeden Nazlı “Ev sahibimiz bize 3 ay ücret ödemeden oturabilirsiniz demişti. 3 aydır da bizi bekliyor çıkışımızı verdi ama ev bulamadık. Çocukların okulu var. Kimseyi tanımıyoruz. Eskişehir’e ilk geldiğimizde birkaç paket erzak getirildi üç ay önce, sonra bir daha hiçbir yardım almadık. Bu evi bize bir gönüllü bulmuştu. Ev sahibimiz üç aylığına hayrına oturmamıza izin vermişti. Ancak bundan sonra ne yapacağız bilmiyoruz” dedi. 

“Kardeşi için okulu bıraktı”

Zümra’nın ablası Zeynep Nazlı bu yıl onuncu sınıfa gitmesi gerekirken okulunu bıraktı. Kardeşinin bakımı için okulu bıraktığını ifade eden Nazlı “Kız kardeşimin hayatı için, stantta durmak için okulu bıraktım. Stantta duracak hiçbir gönüllümüz yok. Orada durmam lazım” dedi.