Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ekrem Birsen, Taşıma sektöründeki esnaf ve sanatkarların yaşamış olduğu problemler ve hayat pahalılığından kaynaklanan mazot, benzin zamlarıyla birlikte evine ekmek götüremez hale geldiklerini ve bu nedenle zam kararı aldıklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi’ne zam taleplerini ilettiğini ve cuma günü toplanarak zam kararını değerlendireceklerini söyleyen Ekrem Birsen, “Her şeye gelen zamlarla birlikte bizim de zam isteğimiz kaçınılmaz hale geldi. Tabii ki zam yapmak istemeyiz, arkadaşlarımız bugüne kadar fedakarlıkla devam etmeye çalıştılar ama bu noktadan sonra taşınılmaz bir yük esnaf sanatkarlarımızın üstüne bindi. Bu yükü de zam talebimizi yarın ulaştırma koordinasyon merkezi tarafından kabul edileceğine ve zammın pazartesiden itibaren geçerli olacağını buradan duyurmak istiyorum.” dedi.

Eskişehir'de MEGEM'in kursları iş sahibi yapıyor Eskişehir'de MEGEM'in kursları iş sahibi yapıyor

Zam taleplerinin halk tarafından olumlu karşılanmasını talep ettiği aktaran Birsen, “Zam talebimiz yüzde 20. Zam tüm dolmuş, taksi minibüs, halk otobüsleri ve servis araçlarında geçerli olacak. Daha önce öğrencilere uygulanan indirimler bunda da uygulanmaya devam edecek.” diye anlattı.