İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı'nın, partinin Eskişehir milletvekilleri Fatih Dönmez ve Ayşen Gürcan liderliğinde vatandaşlarla buluştuğu, bölgeleri gezerek çeşitli toplantılar yaptığı bildirildi.

Açıklamada, 10 ilçede ve 300'e yakın mahallede gerçekleşen bu ziyaretlerin kapsamında vatandaşlarla, mahalle muhtarlarıyla, esnafla ve sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar düzenlendiği belirtildi. Partililer, bu toplantılarda vatandaşlardan gelen sorun ve talepleri tek tek değerlendirdi. Ayrıca geniş bir izleyici kitlesi tarafından takip edilen İl Başkanları Toplantısı'nda da bu konular gündeme getirildi.

Açıklamada İl Başkanı Reyhan'ın görüşlerine de yer verildi. Reyhan, Eskişehir'in en ücra köşesine kadar ulaştıklarını dile getirdi. "Biz millete hesap sormak için değil, sorunlara çözüm sunmak için siyaset yapıyoruz" diyen Reyhan, milletin sorunlarını çözmeye devam edeceklerini belirtti.

Müjde Eskişehir’den: Emekli maaşlarında iyileştirme yapılacak

Söz konusu mahalle ziyaretleri sırasında çiftçilerin Toprak Mahsulleri Ofisi'nden randevu alamama ve emeklilerin maaşlarına zam ihtiyacı gibi sorunlar da gündeme geldi. Reyhan, bu konuları Cumhurbaşkanı Erdoğan'la gerçekleştirdiği bir toplantıda gündeme getirdiğini ve Erdoğan'ın emekli maaşlarına yıl sonuna kadar düzenleme yapacaklarına dair söz verdiğini ifade etti. Reyhan, çiftçilerin ürettiği mahsullerin TMO tarafından alınması için de Erdoğan'ın talimat verdiğini söyledi.

Reyhan, ayrıca Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirerek, "Belediye sorumluluğunda olan yollar, alt yapı ve ilaçlama gibi hizmetlerde yetersiz kalıyor. Bu sebeple Büyükşehir Belediye Başkanı'nı gittiğimiz mahallelere davet ediyoruz. Bizler AK Parti olarak 22 yıldır hizmet ve eser için çalışıyoruz. Ancak CHP zihniyeti halen yolları yapmak ve su sorunlarını çözmekten aciz kalıyor" dedi.