Eskişehir'de Valilik kararıyla yasaklanan Anadolu Fest'in organizatörleri festivali 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirme çabalarının da sonuçsuz kaldığını açıkladı.

Eskişehir'de daha önce 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Anadolu Fest, Valiliğin kararıyla ertelenmişti. Anadolu Fest organizasyon ekibinden yapılan açıklamada 9-12 Haziran 2022 tarihlerine ertelenen festivalin görüşmelerin olumsuz sonuçlanması üzerine iptal edildiği ifade edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Sevgili müzikseverler; Türkiye'nin önde gelen sanatçıları ile sizleri bir araya getirmek için çalışmış ve 12-15 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir'de Anadolu Fest'i düzenlemek için gerekli tüm resmi süreçleri tamamlamıştık. Bildiğiniz üzere festivalimiz 9 Mayıs tarihinde güvenlik gerekçesi ile Valilik tarafından durdurulmuştu. Bunun üzerine festivalimiz, 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirmek üzere yeniden harekete geçtik. Geldiğimiz noktada üzülerek dialog ve hukuk zeminlerindeki çabalarımızın çözümsüz kaldığını sizlerle paylaşmak durumundayız.

Eskişehir Anadolu Fest biletlerinizi, almış olduğunuz satış noktasına giderek iade edebilirsiniz"

Cüneyt Arkın'ın ölümü memleketi Eskişehir'i yasa boğdu Cüneyt Arkın'ın ölümü memleketi Eskişehir'i yasa boğdu

İşte o açıklama;