Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutluyor. Bu kapsamda düzenlenen 19 Mayıs Spor Şenliği, gençlerin ve sporseverlerin büyük ilgisini çekti. Mehmet Terzi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikler arasında öne çıkan bir başka aktivite ise U11 basketbol turnuvasıydı.

8 farklı kulüpten yaklaşık 100 genç sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuva, seyircilere heyecan dolu müsabakalar izleme fırsatı sundu. Eleme sistemiyle gerçekleşen turnuvada, müsabakalar resmi hakemler eşliğinde gerçekleştirildi.

Mücadelelerin sonunda zirveye çıkan ekipler arasında ise Eskişehir Basketbol Koleji (EBK) birinci sırayı alırken, ikincilik Elit Spor'un oldu. Turnuva boyunca sergiledikleri performansla dikkat çeken tüm sporculara katılım sertifikaları takdim edildi. Ayrıca dereceye giren kulüplere de kupa verildi.

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş'tan 19 Mayıs mesajı ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş'tan 19 Mayıs mesajı

19 Mayıs Spor Şenliği kapsamında düzenlenen basketbol turnuvası, gençlerin spor yapma ve yeteneklerini sergileme fırsatı bulduğu, dostluk ve rekabetin ön plana çıktığı keyifli bir etkinlik oldu.