Eskişehir’de pazar fiyatlarında son durum ne? Eskişehir’de pazar fiyatlarında son durum ne?

AK Parti iktidarının emeklileri kademe kademe yoksullaştırdığını söyleyen Çakırözer, “Kasım 2002’de en düşük emekli maaşı bir buçuk asgari ücret, bugünkü parayla 26 bin liraydı.  Şimdi milyonlarca emekli açlık sınırı altında maaşlarla 10 bin lira ile yaşam mücadelesi veriyor. Emeklinin sesi duyulmuyor!” dedi.

“Emekliler geçinemiyor”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde partisinin belediye başkan adaylarıyla ilçe pazarlarında, kahvelerde emeklilerle bir araya gelerek sıkıntı ve talepleri dinliyor. Son olarak Eskişehir’in Beylikova ilçesinde CHP Beylikova Belediye Başkan Adayı Hakan Karabacak ve CHP İlçe Başkanı Yusuf Baykara ile kahveleri ziyaret eden Çakırözer’e emekliler geçinememekten dert yandı. Aldığı maaşlarla geçinemediklerini belirten emekliler, 2 bin liradan 3 bin liraya çıkarılan bayram ikramiyelerinin de kendilerini hüsrana uğrattığını söyledi.

“AK Parti emekliyi açlığa, yoksulluğa mahkum etti”

Çakırözer ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda şunları söyledi:

“Çarşı, Pazar yangın yeri. Geçtiğimiz yıl emekliler için son 20 yılın en zor zamanı oldu. Bu yıl da ondan farksız olmayacak görünüyor. Mübarek Ramazan ayı başladı. Emeklilerimiz Meclis kapanmadan en azından bayram ikramiyelerinde bayramı bayram gibi geçirecek bir ödeme bekliyordu. Maalesef Ak parti iktidarı Meclis’te partimizin verdiği önergeleri kabul etmedi. Emeklinin bayram ikramiyesini 2 bin liradan 3 bin liraya çıkarmakla yetindi. Emeklinin bayram tadını da kaçırdı! Ne Cumhurbaşkanı ne de yöneticileri emeklilerin geçim sıkıntısını, emeklinin feryadını duymuyor. Ak parti iktidarı emekliyi açlığa, yoksulluğa mahkum etmeye devam ediyor”