Metin Çekiç, dünyanın çeşitli yerlerinde Emirdağlı hemşehrileriyle karşılaştığını ve ülkede birçok önemli pozisyonda bulunan hemşehrilerin olduğunu vurguladı. Bu kapsamda, bakan, emniyet genel müdür yardımcısı, milletvekili, büyükelçi, mühendis, doktor gibi çeşitli mesleklerde ve yurtdışında iş kurmuş veya okuyan hemşehrilerin bulunduğuna dikkat çekti.

Emirdağlı bakan Eskişehir’de hemşehrilerinden oy istedi Emirdağlı bakan Eskişehir’de hemşehrilerinden oy istedi

Emirdağlılar olarak Eskişehir'de büyükşehir veya ilçe belediye başkanlıklarını kazanma konusunda bir eksiklik yaşandığını belirten Metin Çekiç “Yaklaşan yerel seçimlerde mutlaka içimizden bir hemşerimizin Odunpazarı'nda belediye başkanlığına aday olması gerekiyor" dedi.

“90 bin seçmenimizle her alanda etkiliyiz”

Emirdağlıların Eskişehir genelinde yaklaşık 90 bin civarında seçmeni olduğunu ifade eden Metin Çekiç, bu sayının dostlar, akrabalar ve iş arkadaşlarıyla daha da arttığını belirtti. Bu gücün sadece Odunpazarı'nda değil, aynı zamanda Tepebaşı, büyükşehir ve diğer ilçelerde de etkili olduğunu vurgulayan Çekiç, siyasette başarılı olmanın tek yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğini dile getirerek, birlik kararı alındığında bunun kesinlikle olumlu sonuçlar doğuracağını ifade etti.