Eskişehir'de İstiklal Mahallesi Muhtarı Hüseyin Alparslan, çarşı pazarın durumuna dikkat çekerek, mahallelerinde bir zamanlar durumu iyi olan esnaflar arasından dahi yardım almaya gelenler olduğunu ifade etti. Alparslan, muhtarlıkları yardım eden hayırsever vatandaşların da, yardıma muhtaç kişilerin de arttığını sözlerine ekledi.

Ramazan ayındaki çalışmalarından bahseden Alparslan, “Mahallemizin ihtiyaç sahiplerine Ramazan geldiğinde erzak dağıtıyoruz. Hayırseverlerin vermiş olduğu filtre ve zekatları dağıtıyoruz. Şurada bir incelik var. 10 yıl önce tanımış olduğum ihtiyaç sahibi mahallemden taşındı. Çünkü ihtiyaç sahipleri çok sık ev değiştiriyorlar. Malum kiralarını ödeyemiyorlar. Ama biz onları bırakmıyoruz. Benim mahallem dışında ilave olarak onları da dahil ettiğimde çok güzel bir aile olduk” dedi. 

"Sadece Ramazan’da değil 1 yıl beraberiz"

3 dönemdir muhtarlık yapan Alpsarslan şöyle konuştu;

"Veren elle alan el arasında biz köprüyüz biz bunu ulaştırmakla görevliyiz. Bunu yaparken bir çok şeye dikkat etmemiz gerekiyor. Hiç rencide etmeden o kişiye ulaştırmamız lazım. Bana ulaşan hayırseverler yalnızca Ramazan ayında ulaşmıyorlar. Bir yıl boyunca onlarla irtibattayız. Onların bana bırakmış olduğu emanetleri ben 1 yıl boyunca buradaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakla yükümlüyüm” diye konuştu. 

"Hayırseverlerin sayısı artıyor"

Alparslan, “Geçmişte bana emanetlerini bırakan 15-20 civarında hayırsever vardı bu gittikçe çoğalıyor. Her yardımın kaydı var. Her geçen gün yardımlar çoğalıyor ve bu da bana mutluluk veriyor. Hayırseverlerimiz buyursunlar gelsinler, bazen bir yardım engelli arabası olabiliyor, hasta bezi olabiliyor illa maddi erzak anlamında düşünmeyelim” şeklinde konuştu. 

Mihalgazi Belediye Başkanı'ndan EOSB'ye iş birliği ziyareti Mihalgazi Belediye Başkanı'ndan EOSB'ye iş birliği ziyareti

"Yardım alanların da sayısı çoğaldı"

Alparslan şöyle devam etti, “Yardım alanların sayısı, o da çoğaldı. Söylemek çok zor ancak bir  esnafımız vardı şu anda ona yardım kolisi veriyoruz ve ben çok üzüldüm, o hale geldi. Kendisine postacıdan icra ila evraklar geliyor. Şu anda çok tedbirli olmalıyız. Çarşı pazar çok üzücü hale geldi. Bazı esnaflarımız var, zamanında maddi durumu iyi olan, ancak şu anda yardıma geliyorlar. Erzak gibi... Bunu söylemek bile çok zor”