Sayın, ülke gündemi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Dezenformasyon Yasası bu çok göz ardı ediliyor. Ülkede saatlik gündem değişebildiği için. Aslında bu yasa hem sizler hem bizler için büyük risk. Sıradan vatandaş için de büyük bir risk. Bir şey paylaşamazsınız. Paylaştığınız şeyin doğruluğuna kim karar verecek? Muhtemelen 3 ay sonra bu konuyu daha çok konuşuyor olacağız. Bir ülkede sadece devletin sözü geçiyorsa o ülkede söylenen her şey yalandır. Bu dezenformasyon yasası bu işi oraya getiriyor. Sadece devlet konuşacak, vatandaş bir şey diyemeyecek, Herkes istediğini söyleyebilmeli. Üzülüyoruz buna. Seçim öncesine denk getirilmesi de manidar ” dedi.

"Biz onlara o zemini hazırlamayacağız"

Sayın, esnaf ziyaretleri ile ilgili olarak ise, “Vatandaş bıkmış durumda. Bunu net görüyoruz. Bunu sahada olan her siyasetçi görüyor. Tüm mahallere gidiyoruz. Şöyle bir durum var, Emek’de karşılaştık, provakatif hareketler yapıyorlar. Özellikle geliyorlar, buyursunlar gelsinler. Dikleşmeyeceğiz kimseyle, kavga etmeyeceğiz, düsturumuz budur. Dikleşmeden dik duracağız, kavga etmeyeceğiz, biz o zemini hazırlamayacağız” diye konuştu. 

URAYSİM gidiyor mu?

Şehir gündeminde olan URAYSİM konusuna da değinen Sayın, “Bu konuyu takip ediyorum. URAYSİM Projesi AK Parti ile CHP’nin savaşına dönüştü. Eskişehir’e değer katacak her projeye tamam diyorum. Tarım alanlarına zararı varsa oraya yapmasınlar URAYSİM büyük bir proje. Eskişehir’de olması değer katar. Eğer problem tarım alanları ise biraz daha sanayiye yakın bir yere getirebilirler bence daha verimli olur. Bununla ilgili özel bir bilgi vereyim, URAYSİM muhtemelen Konya’ya gidiyor, çok ciddi bir çalışma var Konya’ya gitmesi ile ilgili” dedi. 

"Şiddetle kınıyoruz"

Sayın,  hafta sonu ERKON' un İstanbul Maltepe Meydanı’nda yapılan Erzurum Tanıtım Günleri’nin açılış törenine Genel Başkanları Ahmet Davutoğlu'nun girişinin engellenmesine de tepki göstererek, “Erzurum Valisi Okay Memiş ve bazı AK Partili belediye başkanlarının “Davutoğlu katılacaksa biz törene katılmıyoruz” diyerek organizasyon komitesine “rest” çekiyorlar, ERKON yöneticileri de Ahmet Davutoğlu’nun törene katılmasını istemediklerini İstanbul İl Başkanımıza bildiriyorlar. ERKON yöneticileri ile partililerimiz arasında yaşanan durum ile alakalı tartışmalar yaşanıyor. Bazı partililerimizin “Erzurumlulara yakışmadı” tepkisine ERKON yöneticilerinin “Erzurum ile ilgisi yok. Valilik ve belediyenin yaptığı Erzurum’a genellenemez” karşılığını veriyorlar. Olayın ardından programa katılan Erzurum İYİ Parti milletvekili Sayın Naci Cinisli kendisinin olayla ilgisi olmamasına rağmen Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’ndan özür dilerim demiştir.  Bu yapılan ne devlet terbiyesine ne siyasi ahlaka, ne nezakete ne de Erzurumluluğa sığmaz diyerek onurlu bir duruş sergiliyor bu tutumundan dolayı sayın vekilimize Teşekkür ederiz. Ahmet Davutoğlu’nun programa gelmesini iktidar gücünü kullanarak engelleyenler şunu unutmasın ki bizim iktidarımız da rövanşizm olmayacak, kutuplaştırma olmayacak ancak devlet terbiyesinden yoksun hiçbir bürokrat atanmayacak liyakatli kadrolarla bu ülke yönetilecek. Bu vesileyle devlet adabına sığmayan bu eylemi Eskişehir İl Başkanlığı olarak şiddetle kınıyoruz” dedi.