Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi, düzenlediği etkinliklerle gençlerden büyük ilgi görüyor.         

Birçok sosyal imkanın yer aldığı merkezde seminer, söyleşi ve atölyeler ile farkındalık yaratan Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi, bu defa gençleri Psikolog Oktay Ayaz tarafından düzenlenen “Sinema Terapi Atölyesi” ile buluşturdu.

“Herkes İçin Psikolojik Destek” ekibiyle birlikte gerçekleştirilen atölyede filmlerden kesitler izleyen gençler farklı bir deneyim yaşadı.

Sinema Terapi Atölyesi hakkında bilgi veren Psikolog Oktay Ayaz, “Bu atölye katılımcıların, filmdeki karakterler ve filmdeki yaşananlar üzerinden kendi hayat süreçlerini değerlendirmeleri, sorgulamaları ve bunu grup içerisinde bir uzmanın eşliğinde konuştukları bir çalışmadır. Seçilen filmler grup çalışmasında kişilerin kendi süreçlerini anlayabilmeleri ve yorumlayabilmeleri amacı ile bir metafor olarak kullanılmaktadır. Sinema terapi yaklaşımı bireysel ve grup seanslarında uzun süreli bir çalışma metodu olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte yapılan tek oturumluk bu atölyede, kişilerde terapi sürecindeki gibi bir iyileşme ya da gelişme beklenmemektedir. Kişilerin film aracılığı ile daha yüzeysel olmak koşuluyla kendi süreçleri ile ilgili bir farkındalık kazanmaları, film aracılığı ile kendilerine farklı bir pencereden bakmaları hedeflenmektedir” dedi.

Yapılan atölyenin kendilerine farklı bir deneyim yaşattığını belirten gençler, kendilerine verdiği destek nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri, gençlere yönelik düzenlenen etkinliklerin ve farkındalık yaratan çalışmaların tüm hızıyla süreceğini belirttiler.