Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin gençlere yönelik atölye çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Düzenlenen atölye çalışmaları büyük ilgi görürken son olarak, “Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim Atölyesi” ikinci grup eğitimleri gerçekleştirildi.

Yapılan atölyenin gençlere iletişim konusunda farklı bir pencere açtığını belirten Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri, “Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim Atölyesi, gençlerden ilgi görmeye devam ediyor. İlgi nedeniyle bu atölyemize devam ediyor. Bu atölye ile kişiler arası iletişim konusunu genel bir çerçeve içinde irdelemeyi, iletişimi olumlu ve olumsuz etkileyen nedenler üzerinde durmayı hedefledik. Ayrıca sağlıklı iletişimi hızlandıran ya da engelleyen davranışlar konusunda ipuçları vermeyi ve birçok disiplinden beslenen, disiplinler arası bir öğretim yöntemi ile sanat eğitimi alanı olan yaratıcı drama yöntemiyle birleştirip uyguladık. Somut veriler elde etmeyi amaçladığımız atölyede, katılımcıların yaşam deneyimlerinden yola çıkarak rol oynama, doğaçlama vb. teknikler ile kurduğumuz çemberle paylaşarak çoğaldık” dediler.

Atölyeye katılan gençler farklı bir deneyim yaşadıklarını belirterek, Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’ne ve emeği geçenlere teşekkür ettiler. 

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri de gençlere yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini kaydettiler.