Açıklanan sonuçlara göre Eskişehir’e 15. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında toplam proje tutarı 302,7 milyon TL olan 176 proje ile 141,2 milyon TL hibe desteği daha verilerek 260 kişiye daha istihdam olanağı sağlanacak.

Bayramdan sonra uygulanacak! ATM’den para çekecek Eskişehirliler dikkat Bayramdan sonra uygulanacak! ATM’den para çekecek Eskişehirliler dikkat

Tarım ve Orman Bakanlığınca bildirilen değerlendirmede Eskişehir’de 15. Etap Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları kapsamında yapılan proje başvurularının 168’i uygun bulundu. Tüm yatırımcıların istenen kriterleri tamamlayarak hibe sözleşmelerini imzalamaları ve projelerini tamamlamaları halinde bu program kapsamında kırsal alanda yatırım yapan Eskişehirli girişimcilere 103 milyon TL hibe desteği ve 191 kişiye istihdam sağlanacak.

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar kapsamında yapılan proje başvurularının ise 8’i Bakanlığı tarafından onaylandı. Tüm yatırımcıların istenen kriterleri tamamlayarak hibe sözleşmelerini imzalamaları ve projelerini tamamlamaları halinde bu program kapsamında da kırsal alanda yatırım yapan Eskişehirli girişimcilere 37 milyon TL hibe desteği ve 69 kişiye istihdam sağlanacak.

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi kapsamında yapılan başvurular, İl Proje Değerlendirme Komisyonu ve Merkezi Değerlendirme Komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda belirlenerek hibe desteği almaya hak kazananların asil listesi, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Asil listesi 23 Mayıs 2024-29 Mayıs 2024 tarihleri arasında askıda kalacak. Ayrıca tebligat yapılmayacak. Asil listede isimleri bulunan yatırımcıların istenen belgeler ile birlikte 30 Mayıs 2024-28 Haziran 2024 tarihleri arasında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.