İmza töreni Odunpazarı Belediyesi’nin Encümen salonunda gerçekleşti. Törene Odunpazarı Spor Kulübü Başkanı Evren Olcay, Global Spor Kulübü Yöneticileri Mustafa Yıldızbaş, TÜBİTAK 1501 Projesi koordinatörü Umut Şentürk, Odunpazarı Spor Kulübü yöneticileri, sporcular ve aileleri katılım gösterdi.

Eskişehir’de yapılan anlaşma sayesinde Global Spor Kulübü'ne dahil olan futbolculardan oluşan grup, Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen "Yeni Nesil Eğitim" başlıklı TÜBİTAK 1501 Projesi kapsamında eğitim alacak. Bu proje sayesinde yüksek teknoloji cihazlar kullanılarak futbolcularının gelişimlerini hedefleniyor.

İmza töreninde bir konuşma yapma hakkı bulunan Olcay, gerçekleşen transferin hayırlı olmasını diledi. Odunpazarı Spor Kulübü olarak karşılaşılan bu özel günde duydukları mutluluğu dile getirirken, transfer edilen futbolcuların hedeflerini yüksek teknoloji kullanarak gerçekleştireceklerini ifade etti.

Global Spor Kulübü Yöneticisi Mustafa Yıldızbaş ise bu proje ile hem daha iyi eğitim verilmesini sağlayacağını, hem de TÜBİTAK'ın sunduğu olanaklarla beraber Eskişehir spor camiasına daha büyük bir adım atılacağını belirtti.

Projenin koordinatörü Umut Şentürk, bu projenin bir "yeni nesil eğitim platformu" olduğunu belirtti. Bu platform sayesinde sporcuların, dünyada görülmemiş bir eğitimle yetiştirileceği hedefleniyor.