Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yemeğinde Eskişehir’de görev yapan basın emekçileri, belediye başkanları, milletvekilleri ve basın meslek örgütü temsilcileri bir araya geldi.

Eskişehir’in bir geleneği haline gelen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yemeği, pandemi kısıtlamalarının kaldırılması nedeniyle 2 yıllık aranın ardından büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı (TGF) Yılmaz Karaca, ilçe belediye başkanları, belediye bürokratları ile yerel basın temsilcileri katıldı.  Gecede basın emekçileri canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi. 

Eskişehir'de iki lise tarafından üretildi! Afet bölgesi için yola çıktı Eskişehir'de iki lise tarafından üretildi! Afet bölgesi için yola çıktı

Belediye başkanları, milletvekilleri ve meslek örgütü temsilcileri yaptıkları konuşmalarda basının daha özgür olacağı, insanların fikirleri yüzünden tutuklanmayacakları bir Türkiye hayal ettiklerini ifade ederek, basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.