Tepebaşı'nın mobil kliniği onlarca depremzedeye ulaştı Tepebaşı'nın mobil kliniği onlarca depremzedeye ulaştı

"Deprem bölgelerine ulaşan sağlık çalışanlarımız enkaz altında kalan vatandaşlarımız için gece gündüz demeden çalışmalarına devam etmektedirler" diyen Prof. Dr. Uğur Bilge şöyle konuştu;

"8 Şubay 2023 tarihinde de Eskişehir'den Karaman ve Mersin'deki hastanelerde görev yapmak için toplam iki plastik ve rekontruktif cerrahi uzmanı, iki plastik ve rekontruktif cerrahi asistanı, iki kalp ve damar uzmanı ve bir göğüs cerrahi uzmanı hekimlerimiz ivedi şekilde görevlendirilmiş ve görevlerine başlamışlardır.

6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi olan depremler nedeniyle Eskişehir'den deprem bölgesine iki acil tıp doktoru, bir anestezi doktoru, iki beyin cerrahi doktoru, beş ortopedi ve travma doktoru, dört pratisyen hekim, iki yoğun bakım uzmanı gönderilmiştir.

Ayrıca toplam 25 ambulans, dört UMKE aracı, bir mobil komuta aracı, bir konteyner ve 111 sağlık personeli ivedi şekilde deprem bölgelerine sevk edilmiştir.

İki yedek ambulansımızın da hazır durumda bekletilmektedir.

Deprem bölgesi illerimizin acil durum çağrıları Eskişehir'e aktarılmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızın acil olmadıkça 112 Acil Çağrı Merkezini meşgul etmemeleri önemle rica ediyorum"