Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubunun gönüllü olarak jüri desteği verdiği yarışmada, deneme kategorisinde “Ah benim 20 Yaşım” adlı denemesiyle Ayşe Yamaç birinci, “Mutluluk Arayışı” adlı denemesiyle Hatice Özcanlı ikinci, “Genç Dostum” adlı denemesiyle Güngör Kibaroğlu üçüncülüğü kazandı. Öykü Kategorisinde “Tecrübeden Akla Kalanlar” adlı öyküsüyle Dilek Tapan birinci, “Doğarken Ağlamak Tanrının Öğretisi” adlı öyküsüyle Zühal Cellat ikinci, “Çizgilerimdeki Oyalar” adlı öyküsüyle Hüsniye Bingöl üçüncülüğü kazandı. “Köy Enstitülü” adlı çalışmasıyla İbrahim İpek mansiyon ödülüne layık görüldü. 

Kurt, Ataç ve Ünlüce Balkan Gecesi'nde vatandaşlarla buluştu Kurt, Ataç ve Ünlüce Balkan Gecesi'nde vatandaşlarla buluştu

Yarışmanın katılımcılarına ayrıca katılım belgesi verilen törene Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın ve Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu ile çok sayıda vatandaş da takip etti. 

Jüri üyeleri olan Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu üyesi Ali Kara, Nesrin Deniz, Hülya Fişekçi, Münevver İzgi, Hacer Özgün, Sevgi Tuncay ve Mehmet Eratak’a da destekleri için hediye takdim edildi.

Ödül töreni çektirilen fotoğrafla tamamlandı.