Edinilen bilgilere göre, Odunpazarı’nda altı farklı işyerinde meydana gelen ve 2 milyon TL değerindeki bin 200 metre enerji nakil kablosunun çalındığı olaylar ile ilgili Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), İl Emniyet Müdürlüğü ve Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Yapılan incelemeler neticesinde hırsızlık olaylarını Ankara’dan iki kamyonet ile gelen beş şüphelinin gerçekleştirdiği tespit edildi.

Eskişehir’de operasyon: Aranan 41 isim yakalandı Eskişehir’de operasyon: Aranan 41 isim yakalandı

Olay faillerinin yakalanması ve çalınan malzemenin ele geçirilmesi amacıyla JASAT ekipleri tarafından Ankara’da düzenlenen operasyonlar sonucunda dört şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilere ait araçta yapılan aramada, piyasa değeri yaklaşık 80 bin TL olan 60 adet inşaat iskelesi ele geçirildi. İnşaat iskelelerinin, Ankara’nın Çankaya İlçesi Alacaatlı Mahallesi’nde bulunan bir iş yerinden çalındığı tespit edildi.

Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı’nda işlemleri tamamlanan şüphelilerden ikisi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Diğer iki şüpheli ise ‘İş Yerinden Hırsızlık’ suçundan adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili bir şüphelinin yakalanması için başlatılan çalışmaların da devam ettiği öğrenildi.