Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda büyük çapta kaçak ve karışımlı akaryakıt ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Eskişehir’de polis memurunu ağır yaralamıştı: Tutuklandı Eskişehir’de polis memurunu ağır yaralamıştı: Tutuklandı

Emniyet yetkilileri tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinasyonunda yürütülen operasyonun detayları paylaşıldı. Açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin, devletin vergi gelirlerini korumak ve haksız kazancı önlemek amacıyla, piyasaya kaçak ve karışımlı akaryakıt sürmeye çalışan kişilere karşı başlatılan operasyon kapsamında bir tanker üzerinde arama gerçekleştirildiği bildirildi.

Arama sonucunda, 12 bin 754 litre kaçak ve karışımlı akaryakıt ele geçirildi. Ayrıca, operasyon sırasında bir şüpheli de gözaltına alındı.
Konuyla ilgili olarak KOM Şube Müdürlüğü yetkilileri, kaçakçılık suçunu önlemeye yönelik kararlılıkla sürdürülen mücadelelerinin vatandaşların ihbarları ve teşkilata yardımcı olmaları sayesinde daha da etkin hale geldiğini belirtti. Operasyonlarının devam edeceği de belirtildi.