Eskişehir’de acı ölüm: Henüz 17 yaşındaydı Eskişehir’de acı ölüm: Henüz 17 yaşındaydı

Eskişehir'de 21 yaşındaki bir üniversite öğrencisinin, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsündeki yemekhane önünde kendini asarak intihar ettiği iddia edildi. Aynı üniversitede eğitim gören bir öğrencinin sabah saatlerinde intihar eden şahsı görüp, sağlık personeli ve emniyet güçlerine haber vermesiyle olay anlaşıldı.

İntihar eden öğrenciyi bulan öğrenci, Ertuğrulgazi Polis Merkezi’nde şu ifadeyi verdi:

“Halen Anadolu Üniversitesi’nde öğrenciyim. Bugün 15 Ekim 2023 günü saat 9.20 sıralarında Anadolu Üniversitesi Eczacılık kapısından girdim ve iletişim kapısına doğru yürüyordum. Burada bulunan iki katlı asma katı olan yemekhanenin ikinci katından bir şahsın asılı vaziyette hareketsiz olarak sallandığını gördüm. Ben ilk önce ne olduğunu anlamadığım için şahsa iyice yaklaştım ve insan olduğunu anlayınca yaklaşarak nefes alıp almadığını gözlemledim. Şahsın gözlerinin kaymış olduğunu ve nefes almadığını anlayınca çevreye yardım edin kimse var mı şeklinde bağırdım ancak hiç kimsenin olmadığını gördüm ve 112’yi arayarak ambulans talep ettim. Daha sonra polis ve ambulans ekibi geldi ve ifade vermek için polis merkezine yönlendirildim. Ben intihar eden şahsı tanımıyorum. Olay ile ilgili bildiklerim ve gördüklerim bundan ibarettir”

Mert Burak Şık: Takipçisi olacağız

Zafer Partisi Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Mert Burak Şık da olayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Anadolu Üniversitesi’nde 21 yaşındaki bir üniversite öğrencisi intihar ederek hayatını sona erdirdi. Yaşanan bu olay neticesinde Anadolu Üniversitesi yönetimi de dahil olmak üzere hiçbir sosyal kuruluş ya da ana akım medya tarafından bir açıklama yapılmamaktadır. Zafer Partisi olarak olayın takipçisi olacağız”