Kredi kartı faiz oranları 1 Kasım itibarıyla yüzde 4,47'ye çıkacak. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde uygulanacak faiz oranı ise yüzde 3,71'e yükselecek. Yeni faiz oranları bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Araç sahiplerini sevindiren haber! Yine indirim geliyor Araç sahiplerini sevindiren haber! Yine indirim geliyor

Bu artışla birlikte kredi kartı yıllık bileşik faizi vergilerle birlikte yüzde 65'e kredili mevduat hesapları için uygulanacak faiz oranı ise yüzde 85'e yükselecek. Uzmanlar bu yüksek faiz oranlarının geçim sıkıntısı çeken vatandaşlar için hayatı daha da zorlaştıracağı uyarısında bulunuyor.

Ancak, vatandaşların tam zamanında ödemelerini yapmaları durumunda herhangi bir faiz ücreti ödemelerine gerek kalmayacak. Harcamalarını ekstre kesim tarihinden sonra 10 gün içinde ödeyen kişiler, faiz ödemek zorunda kalmayacaklar.

Uzmanlar, yüksek faiz ödememek için kredi kartı borçlarını zamanında ödemeyi ve harcamalarını kontrol altında tutmayı öneriyor. Ayrıca, kredi kartı kullanımını azaltarak ve tüketici kredilerine başvurmadan yaşamayı tercih ederek faiz ödemelerinden kaçınılabileceği belirtiliyor.