Ahmet Ataç: Her alanda olduğu gibi sağlıkta da örnek belediye olacağız Ahmet Ataç: Her alanda olduğu gibi sağlıkta da örnek belediye olacağız

Seyitgazi ilçesi Oynaş ve Gökbahçe mahalleleri arasında yanan 312 hektarlık alanda çalışma devam ediyor. 10'dan fazla kesim postası tarafından yanmış ağaçlar, ekiplerce sahadan çıkarılarak temizleniyor. Yanan bölgeden çıkan yakacak odun, tomruk, lif yonga gibi orman ürünleri de niteliklerine göre ayrılarak ahşap sektörüne hammadde olarak gönderiliyor. 

Sahanın boşaltılıp temizlenmesinde, civar köylerde yaşayan vatandaşların yanı sıra, Adana, Kütahya ve Sakarya illerinden gelen vatandaşlar da çalışıyor. Hava şartları uygunluğuna göre, ekiplerce kış aylarında da çalışılarak saha tekrar fidan dikimine hazırlanıyor. 

İş makinaları ile toprak işlemesi yapılırken, yanan bölgelerdeki ilk fidanların 21 Mart Dünya Ormancılık Günü'nde dikilmesi planlanıyor. 

28 Ağustos tarihinde bir balya makinesinin sıçrattığı kıvılcım ile başlayan yangın; 26 arazöz, 5 helikopter, 1 uçak ve 300 insan gücüyle 23 saatte kontrol altına alınmıştı.