Eskişehir’de merkez Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde görev yapan eğitim çalışanlarının maaş ile ödül almaya hak kazanan listesi belli oldu. 

Hürriyetçi Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Oğuz İduğ, yayımlanan listeye tepki göstererek “3 Kasım tarihinde onay alınan listeye baktığımızda maalesef büyük hayal kırıklığı yaşadığımızı belirtmek isterim. Hak edene asla sözümüz yok ama geçen sene Eskişehir de yaşanan liste krizinden hiç ders alınmadığını görüyoruz” dedi.

Oğuz İduğ açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Milli Eğitim Müdürlüğünde maaş ödül komisyonuna soruyoruz hemen hemen her okul müdürü ve müdür yardımcısı ödül alırken, okul açıldığından beri müdür yardımcısı olmadan çalışan Şehit İlker Karter MTAL Müdürü İbrahim Boyacı ve müdür yardımcısı Demet Fidan ile Atatürk Ortaokulu Müdürü Abdulvahap Eyidil neden listede yoktur? Aynı okuldan 3 müdür yardımcısına ödül verilirken odasından dahi çıkmayan öğretmenlerle iletişiminde sorun yaşayan idarecilere ödül verirken neyi hesapladınız?

Rotasyon sonucunda ilçe değiştiren okul müdürleri ve müdür yardımcıları yeni geldikleri okullarında 3 ay gibi kısa bir sürede nasıl bir başarıya imza atmışlar da maaş ile ödüle layık olmuşlardır?

Milli Eğitim Müdürlüğünün, Valiliğin ve Tepebaşı Kaymakamlığının her programında yer alan orkestra şefi Betül Yıldırır neden ödül almamıştır?

2023 yılı 53’üncü TÜBİTAK Sosyal Bilimler Dalı’nda öğrencileri ile beraber Türkiye birincisi olan Temel Gündoğdu’nun maaş ile ödül alması için daha ne yapması gerekirdi? 

İlimizde gerek ulusal gerekse uluslararası yarışma ve projelerde dereceye giren birçok eğitim çalışanı liste dışında kalmıştır.

Eskişehir’in gururu şirketten eğitime destek Eskişehir’in gururu şirketten eğitime destek

Şimdi bu listeyi hazırlayan kurum ve kişilere soruyoruz?

Bu liste hangi kriterlere göre yapılmıştır?

Bu liste hazırlanırken önümüzdeki senelerde rotasyona tabi olan hükümete yakın sendikaların idarecileri ön sıralara alınmış mıdır?

Daha önce soruşturma geçirip idarecilik görevinden alınan kişilere maaş ödülü verilmiş midir?

Bu liste Allah için içinize sinmiş midir?

Milli Eğitim’de ÇEDES projesi yapıp okullarda ahlak ve etik konusunda konferans verdirenlere sesleniyorum bu projeyi önce Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğünde yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu akşam yatağa girince hakkına girdiğiniz eğitim çalışanlarının vebali ile nasıl uyuyacaksınız?

Hürriyetçi Eğitim-Sen olarak önce Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açıklamasını bekliyoruz, akabinde CİMER başta olmak üzere her türlü başvuruyu yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”