Tepebaşı Belediyesi Matematik Evi’nde ilkokul, ortaokul ve lise seviyesi öğrenciler için farklı tekniklerin uygulandığı matematik kursları başlıyor. Kurs kayıtları online olarak 29 Eylül Perşembe günü yapılacak.

Tepebaşı Belediyesi’nin her yaştan bireyi matematiğin gerçek dünyası ile tanıştırmayı amaçlayan Matematik Evi, eğlenceli matematik öğrenme metotlarını öğrenciler ile buluşturmayı sürdürüyor.

Merkezde kullanılan farklı metotlar, katılımcı çocuklara eğlenceli bir matematik serüveni sunuyor. Zor bir ders olarak bilinen matematik, Matematik Evi’ndeki origami, sözsüz ispatlar, materyal destekli ispatlar ve mantık problemleri ile eğlenceli ve merak uyandıran bir hal alıyor. İlkokul ve Ortaokul seviyesindeki öğrencilere yönelik eğitimler, ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

ESO Akademi'den meslek liseli kızlara destek ESO Akademi'den meslek liseli kızlara destek

Online kayıtlar 29 Eylül’de başlıyor

Bu kapsamda düzenlenen ilkokul seviyesi için Donguri Resimle Matematik, ortaokul seviyesi için Eğlenceli Matematik ve lise seviyesi için de İspatlarla Matematik eğitimleri, Eskişehirli öğrenciler ile buluşacak.

Eğitimlere kayıt olmak isteyen öğrenciler, kayıt formuna duyuru görselinde yer alan QR kod ile ulaşabilecek. Online kayıtların ardından Matematik Evi’nde eğitim başlangıç tarihi 3 Ekim Pazartesi olarak belirlendi.

Matematik Evi hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 290 12 90 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.