Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Hibe Programı çerçevesinde 2011 yılında Otogar yanında hizmete başlayan ve 5 yıldır da 75. Yıl Mahallesi’nde çocuklara okul öncesi eğitim veren Büyükşehir Belediyesi Es Çocuk Evi, başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

Özel gereksinimli ailelerin çocuklarına ücretsiz okul öncesi eğitimi veren Es Çocuk Evi, miniklerle yaptığı doğa yürüyüşleriyle spor yapmalarını teşvik ederken, bitkileri ve hayvanları onlarla buluşturarak doğa sevgisi aşılamaya devam ediyor.

Her hafta düzenli yapılan doğa yürüyüşleriyle minikler eğlenceli bir gün geçirirken, 15 günde bir de düzenlenen piknikte buluşuyorlar. Sarısungur’da düzenlenen doğa yürüyüşünde minikler, sonbaharın gelmesiyle ağaçlardan dökülen yapraklarla oynayıp eğlenceli yürüyüş sonrası eğitmenler gözetiminde keyifli bir gün geçirdiler. 

Ebeveynler, çocuklar için ücretsiz olarak hizmet veren Es Çocuk Evi’nin başarılı çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne teşekkür ettiler.