Eskişehir'in Göztepe Mahallesinde eğitim veren Battalgazi Ortaokulu velilerine gönderilen, büyük korku ve tedirginlik yaratan cep telefonu mesajı ile çalkalanıyor. Okulda öğrenim gören öğrencilerin velileri, telefonlarına gelen mesajın ardından soluğu idarecilerin makamında aldı. Okulun 7'nci sınıfında öğrenim gören öğrencilerin tüm velilere gönderilen aynı mesaj Emniyeti de harekete geçirdi. Geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Öğrenci velileri ayaklandı. Cep telefonlarına gelen mesajı okuyan veliler soluğu çocuklarını eğitimleri için teslim ettikleri okulda aldı. Veliler başta olmak üzere gönderilen mesajı öğrenen öğrencile ,korku dolu anlar yaşadı. Olay Göztepe Mahallesinde eğitim ve öğretim veren Battalgazi Orta okulunda yaşandı. Önceki gün okulun 7'nci sınıfında öğrenim gören tüm öğrenci velilerinin cep telefonlarına tehdit içerikli bir mesaj gönderildi. Gönderilen mesaj velileri ayaklandırdı. Gelen mesaj ile sarsılan veliler emniyeti ihbar yağmuruna tuttu.

Sabah okulda toplandılar 

Telefon mesajının ardından paniğe kapılan veliler dün sabah saatlerinde çocuklarını gönderdikleri Battalgazi Ortaokuluna akın etti. Okul girişin de bir süre idareciler ile görüşmeyi bekleyen veliler, mesajın kim veya kimler tarafından gönderildiğinin biran önce ortaya çıkarılmasını talep etti. Okul idarecileri yaşanan olay hakkında açıklama yapmaktan kaçındı. Mesaj ile birlikte çocuklarının da psikolojik yönden etkilendiklerini belirten veliler "Çocuklarımız aynı sınıfta öğrenim görüyor. Bizlerin cep telefon numaralarını nereden yada kimden aldılar bilmiyoruz. Birgün önce telefonlarımza bizleri çocuklarımız ile tehdit eden mesaj gönderildi. Hepimiz şoktayız. Telefon numaralarımız okul idaresinde mevcut. Onların da hiç bir şeyden haberi yok. Durumu polise bildirdik. Bu olayın bir an önce aydınlatılmasını, yaşadığımız korkunun sona ermesini ayrıca biz ve çocuklarımıza bu korkuyu yaşatanların bulunarak cezalandırılmalarını istiyoruz" şeklinde çağrıda bulundular.

Cüneyt Arkın'ın ölümü memleketi Eskişehir'i yasa boğdu Cüneyt Arkın'ın ölümü memleketi Eskişehir'i yasa boğdu

Öte yandan okul bahçesin de dolaşan bir şahıs da fotoğraf çekildiğini fark edince olay çıkarttı. Öfkeye kapılan şahıs, tehdit ve hakaret içeren sözler sarf edince öğrenciler tarafından da okul bahçesinden uzaklaştırıldı.

İşte o mesaj;