Eskişehir’deki Sivrihisar Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri'ndeki "Uçan Gençlik Etkinliği" saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra helikopterle uçuş deneyimi yaşayacak gençlerin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

Etkinlik kapsamında Sivrihisar'daki okullar başta olmak üzere Eskişehir ve çevre ilçelerde bulunan lise ve ortaokul öğrencileri, merkeze ait helikopterle deneyimli pilotlar eşliğinde uçuş heyecanı yaşadı.

Tesislerde yer alan M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi'ni de gezen gençler, Türkiye'nin tek sivil profesyonel kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener'in "Yeni Menekşe" adlı uçağıyla yaptığı akrobasi gösterisini izledi.

Çin Açık Üniversitesi heyetinden Eskişehir’e iş birliği ziyareti Çin Açık Üniversitesi heyetinden Eskişehir’e iş birliği ziyareti

Şener, gösterinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, merkezde gençleri ağırlamaktan ve onlarla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Milli bayramların kendisini mutlu ettiğine değinen Şener, gençlerle ilham verici bir etkinliğe imza attıklarını kaydetti.

Konuşmanın ardından Semin Öztürk Şener, gençlerle fotoğraf çektirdi.