Öğrencilere yönelik özel bir teklif olan ve Türkiye'de üretilen cep telefonlarını içeren KDV ve ÖTV'siz cep telefonu satışı için geri sayım devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin nasıl ve nereden ÖTV'siz ve KDV'siz cep telefonu alabileceği ile ilgili detaylar yakın zamanda açıklanacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yanıtladı. Şimşek, üniversite öğrencilerine yönelik olarak bir defalık cep telefonu ve bilgisayar alımında vergi muafiyeti sağlanıp sağlanmayacağına dair bir çalışmanın devam ettiğini, ancak ayrıntıların henüz belli olmadığını belirtti.

Vergisiz telefonda tarih bekleniyor

Bakan Şimşek, konunun yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte TBMM'nin gündemine gelip gelmeyeceği konusuna da değindi. İdari karar gerektiren konularda elbette Meclis'in açılması gerektiğini, ayrıntılar hakkında henüz kesinleşmemiş konularda yorum yapmayacağını belirtti.

Vergi muafiyeti kampanyasından yükseköğrenim ve açık öğretimde olan 7 milyon öğrenci faydalanabilecek. Kampanya, Türkiye'de üretilen cep telefonlarını içeriyor ve bir üst limiti olacak.

Erdoğan ve Bahçeli’den emekliye zamla ilgili flaş açıklamalar Erdoğan ve Bahçeli’den emekliye zamla ilgili flaş açıklamalar

Vergisiz telefon hangi modelleri kapsıyor?

Türkiye'de üretilen modeller arasında Samsung ve General Mobile bulunurken, Huawei ve Apple bu listeye dahil değil.

Eskişehir’de vergisiz telefon tarihi

Yükseköğrenimdeki gençlere yönelik olarak bir defalık cep telefonu ve bilgisayar alımında vergi muafiyeti sağlama çalışmaları devam ediyor. Net tarih açıklandığında ülke geneliyle eş zamanlı olarak Eskişehir’de de vergisiz telefon ve bilgisayar satışlarının başlanacağı ifade ediliyor.