Eskişehir’de Çabuk ailesinin yaklaşık 1 ay önce vefat eden çok sevgili oğulları merhum Mustafa Çabuk anısına hatıra ormanı oluşturuldu. Fidan dikimine Mustafa’nın arkadaşları, veliler ve öğretmenleri ile ailesi katılarak fidanları toprakla buluşturdu.

Büyük duyarlılık örneği gösteren 3-A sınıfı öğrencileri, hayatını kaybeden arkadaşlarının hatırasını canlı tutmak istediklerini belirterek, Mustafa’nın anısının hatıra ormanı sayesinde yaşayacağını söylediler.

Fidan dikim etkinliğinde duygulu anlar yaşanırken Mustafa Çabuk’un ailesi de, ‘’Arkadaşları oğlumuzun adına hatıra ormanı kurmayı düşünmüşler. Bizimle de paylaştılar. Biz de çok olumlu baktık. Bizi çok mutlu ettiler. Oğlumuzun bundan sonra adı bu ormanda yaşayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dediler.

Eskişehir’de 22 bine ulaşmıştı! O projede devam kararı Eskişehir’de 22 bine ulaşmıştı! O projede devam kararı

Orman Genel Müdürlüğü'nde gerekli işlemlerin yapılmasının ardından fidan dikimi için Karapınar mevkiinde ağaçlandırma sahasında oluşturulan hatıra ormanına 2 bin fidan dikimi gerçekleştirildi. Alana “Mustafa Çabuk Hatıra Ormanı” tabelası dikildi.