Meserret İnel İlkokulu’nda ‘’kaynaştırma öğrencisi’’ olarak eğitim gören K.E isimli özel çocuğa, okulun müdür yardımcısı M.D tarafından şiddet uygulandığı ileri sürüldü. Uzun süredir şiddete maruz kaldığı ileri sürülen özel çocuğun son maruz kaldığı şiddetle vücudunda morluklar oluştuğu belirtildi. Hastaneden darp raporu alan aile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak müdür yardımcısı M.D hakkında suç duyurusunda bulundu.

Anne ve baba şikayetçi oldu

Meserret İlkokulu’nda müdür yardımcısı olarak görev yapan M.D.  tarafından bir öğrenciye sürekli olarak şiddet eyleminde bulunulduğu iddia edildi. Meserret İnel İlkokulu Müdür Yardımcısı M. D. tarafından okulun kaynaştırma öğrencisini darp ettiği iddiasıyla şikayetçi olundu. Uzun süredir şiddete maruz kaldığı ileri sürülen özel çocuğun son maruz kaldığı şiddetle vücudunda morluklar oluştuğu belirtildi. Hastaneden darp raporu alan aile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak müdür yardımcısı M.D hakkında suç duyurusunda bulundu. Müdür Yardımcısı M.D’nin 4’üncü sınıfa giden K. E.’nin koridorda boğazını sıktığını ve tokat attığını iddia eden anne D. E. ve baba A.B.E. emniyete giderek Çocuk Şube Müdürlüğüne şikâyet etti. 

İstikbal Gazetesi'nden Özge Zaim'in haberine göre 19 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşen olay iddialara göre şöyle yaşandı;

"Boğazınıı sıktı üç kez tokat attı" 

Olay günü saat 10.30 sıralarında Müdür Yardımcısı M.D.’nin kendisini aradığını ileri süren Baba A. E, emniyete verdiği ifadesinde şunları söyledi:
“Beni aradı, oğlumun ufak bir problem yarattığını, okula gelmemi istedi. Telefonla benimle görüşürken oğlumun bağrışmalarını duydum. Oğlum sınıfa gitmek istiyordu.  Müdür Yardımcısı da “hayır sınıfına gidemezsin” dedi. Ve telefonu kapattı.  Bunun üzerine okula gittim. Bir sınıf içerisinde müdür yardımcısı da bulunduğu esnada oğlum ile yaptığım görüşmede Müdür Yardımcısı M.D’nin koridordan boğazını sıkıp ittirerek sınıf içerisine kendisini soktuğunu, sınıfın içerisinde üç defa kendisine tokat attığını, saçını çektiğini, söyledi.  Bunun üzerine müdür yardımcısına oğlumun göğsünü gösterdim.  Müdür yardımcısı da bu izlerinin fermuardan olabileceğini arkadaşları ile kavga ettiklerini söyledi.”

Baba A.E ifadesinin ardından müdür yardımcısı hakkında suç duyurusunda bulunarak, darp raporu aldı.

"Oğlum kaynaştırma öğrencisi" 

Anne D. E’de oğlunda dikkat eksikliği sorunu olduğunu öne sürerek, gazetemize yaptığı açıklamada, 

“Oğlum da hiperaktivite dikkat eksiliği var. Bununla ilgili bir tanısı var. Kaynaştırma öğrencisi benim oğlum.  Geçen sene kaynaştırma öğrencisi yaptık. Bununla ilgili birçok okul değiştirdik. En son adres değişikliğinden dolayı Sümer Mahallesi’ne taşındık. Çocuk daha sosyalleşsin, daha iyi bir ortamda olsun diye bu mahalleye taşındık. Okul da bize yakın olduğu için orayı verdik. Yaklaşık bir aydır da şiddet gördüğünü öğrendik. Bunun öncesini son olayla öğreniyoruz.” iddialarında bulundu.
Anne ve baba İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de şikayet dilekçesi verdi.