Eskişehir'de okulların yüzde 60'ında pozitif vaka çıktı

Eskişehir'deki okulların yaklaşık yüzde 60'ında pozitif vaka görüldü. Açıklama Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan'dan...

Eğitim 11.10.2021 - 13:56 11.10.2021 - 13:56

Alkan, “Okulların açık kalması konusunda ısrarımız devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın son zamanlarda yaptığı açıklamalar ile Türkiye’deki gerçekliğimizle maalesef uyuşmamaktadır. Şu anda Eskişehir’de okullarımızın yaklaşık yüzde 60’ında pozitif vaka görülmüştür. Milli Eğitim Bakanlığı aynı zamanda il milli eğitim müdürlüğü süreci şeffaf bir şekilde yürütmediği için şu anda kaç öğrencimizin hasta, kaçının hastanede yattığı, kaç öğretmenimizin pozitif olarak görüldüğü, kaçının temaslı olduğu konusunda net bilgiye sahip değiliz. Biz Eğitim-Sen olarak sorunların ortada olduğunu görüyoruz” dedi. 

"Böyle giderse okullar kapanacak"

Alkan şöyle devam etti;

"En önemli taleplerimizden bir tanesi olan okul öncesi eğitimde 40 dakika, lise, ilkokul ve ortaokullardaki 30 dakika ders süresi ile, öğlen arasındaki sürenin kısaltılıp öğrencilerin daha az okulda kalmasını sağlayacak süreçlerin işletilmesi konusunda ısrarımızı devam ettiriyoruz. Bu konuda ilimizin valisi ile bir görüşme yaptık. Buradan kendisine çok teşekkür ediyoruz. Sürece olumlu yaklaştığını bizlere belirtti. Fakat en temel sorunlarımız olan yardımcı hizmetli sorunu, taşımalı sistemdeki sorun hala çözülmüş değil. Biz Eğitim-Sen olarak başından itibaren şu çağrıyı yaptık, dedik ki, ‘Önlemler alınsın, okullar açık kalsın’ Bu ısrarımızı devam ettireceğiz. Fakat görüyoruz ki, 19 aydan beri ülkemizde ve Eskişehir’de gerçek anlamda süreçle ilgili Covid-19 ile ilgili önlemler alınmadığı yönündedir.  Yetkilileri bu konuda bir kez daha uyarıyoruz, böyle giderse okullar kapanacak. Biz en son okulların kapanmasını isteyen sendikayız. Dolayısıyla önlemleri almaya çağırıyoruz"

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa