Eskişehir'de içme ve kullanma suyu ana dağıtım hattında meydana gelen arızanın giderildiği bildirildi. Açıklama ESKİ'den geldi.

Eskişehir'de içme ve kullanma suyu ana dağıtım hattında meydana gelen arızanın giderildiği bildirildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden ESKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şebeke hatlarını besleyen ana dağıtım borusunda dün arıza meydana geldiğini belirtildi.

Eskişehir Ticaret Odası'nın deprem yardımı yola çıktı Eskişehir Ticaret Odası'nın deprem yardımı yola çıktı

Birçok mahallede kesintiye neden olan arızanın giderilmesine yönelik çalışmaların gece boyu devam ettiği duyurulan açıklamada "Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz çalışmalarını bitirmiş olup, ana dağıtım hatlarına kısım kısım su verilmeye başlanmıştır" denildi. 

ESKİ'den yapılan ikinci açıklamada da şu ifadelere yer verildi;

"Dün, şehrimizin şebeke hatlarını besleyen ve yerin 10 metre altındaki ana dağıtım borusunda olağanüstü bir arıza yaşanmıştır. Bazı mahallelerimizde zorunlu su kesintisine neden olan arızanın giderilmesine yönelik olarak çalışmalar, hem gece hem de gün boyu devam etmiştir. ESKİ’ye bağlı ekiplerimiz çalışmalarını bitirmiş olup, ana dağıtım hatlarına su verilmeye başlanmıştır. Arıza nedeniyle 2 Ocak 2023 Pazartesi günü Yenibağlar, Eskibağlar, Güllük, Bahçelievler, Hayriye, Ertuğrulgazi, Sümer, Kırmızıtoprak, Vişnelik, Osmangazi ve Akarbaşı mahallerinin bir kısmına saat 15 ile 20 arasında su verilememiş olup, bu saatten sonra su verilmeye başlanmıştır. 3 Ocak 2023 Salı günü ise,  Çamlıca, Uluönder, Batıkent, Aşağı Söğütönü, Yaşam Kent, Karagözler ve Boyacıoğlu mahallelerimiz dışında kalan bölgelerimizde, saat 6 ile 14 arasında su basıncını düşürmek amacıyla zorunlu olarak su kesintisine gidilmiştir. Teknik çalışmaların tamamlanmasının ardından, Eskişehir geneline kademeli olarak su verilmeye başlanmıştır. Gece yarısına kadar şehrin yüksek alanlarında ve çok katlı binaların üst katlarında basınç düşüklüğü yaşanabilecektir. Ana dağıtım borusunda gerçekleşen olağanüstü arıza nedeniyle yaşanan su kesintileri için, tüm hemşehrilerimize gösterdiği anlayıştan dolayı teşekkür ederiz.”