Avustralya Ankara Büyükelçiliğinin açmış olduğu 2023 Doğrudan Yardım Programı (DAP-Direct Aid Program) sonuçları açıklandı.

Buna göre program kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Çocuk Hakları ve Proje Geliştirme Birimleri tarafından hazırlanan, “Küçük Adımlar Otizm Sınıfı Projesi” Büyükelçiliğin değerlendirmesi sonucu başarılı bulunarak desteklenmeye değer görüldü.

Toplam bütçesi 10 bin Avustralya Doları olan projede Eskişehir’de otizm tanısı alan çocuklara proje kapsamında ve sonrasında ücretsiz grup eğitim hizmeti verilmesi hedefleniyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eksi 25 Derneği, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi ortaklığında yapılacak çalışmalarda, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan çocukların, sosyal etkileşim, iletişim becerileri ve rutinler konusunda yaşadıkları zorlukları büyük oranda aşmaları amaçlanıyor.

Eskişehir’den Çanakkale Savaşı’na uzanan hikaye Eskişehir’den Çanakkale Savaşı’na uzanan hikaye

8 ay sürmesi planlanan proje ile otizmli çocuklara ve ailelerine sağlanacak faydanın yanı sıra proje kapsamında üniversite öğrencilerine gölge öğretmenlik yapmaları karşılığında ücret ödenerek üniversite öğrencilerine de destek olunacak.