Odunpazarı ilçesi Arifiye mahallesinde Alaeddin caddesindeki 6 nolu otobüs durağında bekleyen vatandaşlar, ilk durağı Otogar, son durağı Düzey Sokak olan 48 numaralı belediye otobüsünün 2 saat geç gelmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, belirlenen hareket listesine göre sabah 6.20 ile 15.40 saatleri arasında 40 dakikada bir, 16.30 ile 23.45 saatleri arasında ise bir saatte bir sefer yapılması gerekirken, akşam saatlerinde bu plana sürekli uyulmadığını iddia ettiler. Havaların serinlemesi ile bu zorluğun önümüzdeki dönemle daha da artacağını anlatan vatandaşlar, uzun süre ayakta otobüs beklediler. Daha sonra araca adeta tıkış tıkış binen vatandaşlar, buna benzer sıkıntıyı sık sık yaşadıklarını anlattı.

“Saat 5’ten beri 48 numaralı otobüsü bekliyoruz”

Mesire isimli kadın, geç gelen otobüse sitemde bulunarak “Saat 5’ten beri bekliyoruz. Madem belediyede çalışıyor işini yapsın, yapmayacaksa başkası yapsın. Aldığı para helal mi haram mı bilemiyorum. Yazık değil mi? Bu millete. Haksızlık değil mi? Saat 5’ten beri 48 numaralı otobüsü bekliyoruz, 2 saat oldu bekliyorum. Diğer arabalar 5-6 defa servis yaptı. 48 numaralı otobüs 1 kere gelmedi” dedi.

ESO Başkanı Kesikbaş’tan Kurban Bayramı mesajı ESO Başkanı Kesikbaş’tan Kurban Bayramı mesajı

“Her zaman böyle geç geliyor”

Ali Karagöz isimli vatandaş da “2 saattir burada otobüs bekliyorum. 48 numaralı otobüsü bekliyorum her zaman böyle geç geliyor” ifadelerini kullandı.