Eskişehir'de Şükrü Saban Yol Koşusu etkinliği için trafik kapatılacak. 

Eskişehir Valiliği, 10 Mart 2024 Pazar günü Odunpazarı Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan Şükrü Saban Yol Koşusu atletizm yarış etkinliği nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu. Bu kapsamda Atatürk Bulvarı, Odunpazarı Kavşağı, Cumhuriyet Bulvarı ve Balsu Bulvarı Kavşağı arasında yer alan ve Atatürk Bulvarı ve Cumhuriyet Bulvarı'na bağlanan cadde ve sokak çıkışları, 10.00-12.30 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacak. Trafik ekipleri ise alternatif güzergahları kullanarak sürücülerin etkinliğe ulaşmalarını sağlayacak.

Valiliği açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“10 Mart 2024 Pazar günü Atatürk Bulvarı ve Cumhuriyet Bulvarı üzerinde Odunpazarı Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan “Şükrü Saban Yol Koşusu" atletizm yarış etkinliği trafik tedbirleri kapsamında, 10 Mart 2024 tarihinde 08.00-10.30 saatleri arasında Atatürk Bulvarı Odunpazarı Kavşağı ile Cumhuriyet Bulvarı, Balsu Bulvarı Kavşağı arasında yer alan; Odunpazarı, Lise, Vatan, Maide Bolel, Sarper, Şehit Serkan Özaydın, Sevinç, Borsa, Arabacılar Caddesi Kavşağı ve yine bu arada bulunan Atatürk Bulvarı ve Cumhuriyet Bulvarına bağlanan Cadde ve Sokak çıkışları araç trafiğine kapatılacak ve araç parkına müsaade edilmeyecektir. Park edilen araçlar çekici vasıtasıyla bulundukları alandan çektirilerek yed-i eminli otoparklarda muhafaza altına alınacaktır.

Eskişehir sıcak havaya veda ediyor! Meteoroloji’den açıklama Eskişehir sıcak havaya veda ediyor! Meteoroloji’den açıklama

Görevli trafik ekipleri tarafından araç trafiğine kapatılan Bulvar, Cadde ve Sokakları kullanacak araç sürücülerinin alternatif güzergahları kullanmaları, trafik işaret ve işaretçilerine riayet etmeleri önemle rica olunur”