Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre Perşembe günü için tüm yurtta alarm verildi. Yağışlı havalar başlıyor ve bir hafta sürecek.

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sıcaklığın mevsim normallerinde olacağını belirterek “Türkiye sonbahara hazırlanıyor. Önümüzdeki hafta itibari ile daha çok soğukluklar hissedilecek” dedi. 

Prof. Dr. Şen, “Bugün itibari ile tüm Türkiye yağışlı havaların etkisine girecek. Yağışlar yerel ve sürekli değil. Bir hafta sürecek. Sıcaklıklar Perşembe gününde itibaren 2-3 derece daha düşecek” dedi.

Eskişehir’de o bölgede görüş mesafesi düştü Eskişehir’de o bölgede görüş mesafesi düştü

Eskişehir’de de Perşembe gününden itibaren sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların yeni haftaya kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor. 

Kentte Perşembe günü yağış beraberinde daha serin havayı da getirecek. 25 derece dolaylarına düşecek hava sıcaklığı gece saatlerinde 10 dereceye kadar inecek. Cuma, cumartesi ve Pazar günleri de sıcaklıklar azalmaya devam edecek. Eskişehir’de hava sıcaklığı cumartesi 22, Pazar 21 derece olacak. Yağışların cumartesi ve pazar günleri de etkili olması bekleniyor. 

eskisehirde-persembe-basliyor-bir-hafta-surecek