23-25 Eylül tarihlerinde Yunanistan'ın Selanik kentinde gerçekleştirilen 31. Balkan Masterler Atletizm Şampiyonası'nda, Eskişehir’i uluslararası arenada başarı ile temsil eden Eskişehirli milliatlet Ayşe Babür, büyük bir başarıya imza attı.

Şampiyonada kadınlar 65 yaş kategorisi çekiç atma branşında 20,60'lık derecesi ile gümüş madalya, yine aynı yaş kategorisinde yüksek atlama branşında 1,05'lik ve üç adım atlama branşında 6,52'lik derecesi ile altın madalya alan Ayşe Babür, Eskişehir’i ve ülkemizi Balkan Masterler Atletizm Şampiyonası'nda başarı ile temsil etti. Ayşe Babür yaptığı derecelerle bu yıl Türkiye ve Balkan şampiyonalarında kendine ait rekorları da yeniledi.

Şampiyonadan madalyalarla dönen Eskişehirli milli atlet, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy ile görüşen şampiyon atlet Babür, elde ettiği başarıları tüm şehirle paylaşmak için ziyaretler gerçekleştirdiğini belirtti.

65 yaş kategorisinde elde edilen bu başarının büyük bir ilham kaynağı olduğunu belirten Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan ise, “Gençlere azminiz ve başarınızla örnek oldunuz. Yürekten tebrik ediyorum. Başarınız gurur verici. Bizler de sizin gibi örnek sporcular yetişmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.” diyerek Babür’ü tebrik etti. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy da şampiyon sporcuyu kutlayarak başarılarının devamını diledi. Ziyaret sonunda başarılı sporcu Babür’e, Kaplan ve Çeliksoy tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.