ESO Meclis Salonu’nda yapılan sektörel sorun ve çözüm önerilerinin konuşulduğu ‘Genişletilmiş Meslek Komiteleri Toplantısı’na 16 meslek komitesinin temsilcileri katılarak sektörlerinin gelecek dönem beklentilerini değerlendirdi.

Yatırımcının elinde kaldı! Kuyumcular bile almıyor Yatırımcının elinde kaldı! Kuyumcular bile almıyor

Toplantıda ESO tarafından üyelerin katılımıyla oluşturulan ekonomik beklenti ve talep anketlerinin sonuçları görüşülerek ilgili mercilere iletilecek yeni dönem talepler ile sanayicilerin önerileri ele alındı.

ESO başkanı: Her türlü çalışmaya hazırız

Açılışta konuşan Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, sanayi sektöründeki üreticilerin her türlü problem ve önerileri için ESO ile iletişime geçebileceğinin altını çizerek “Her sene düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Genişletilmiş Meslek Komitesi’nde tüm sektörler bir araya gelerek ortak sorunlarımızı konuşmak, çözüm önerileri üretmek istiyoruz. Hep beraber, birlik içerisinde çalışmamız ve üretmemiz gerekiyor. Karşılaştığımız problemlerde hepimizin ortak sorunları. Bu bağlamda sorunlarımızı çözmek için hep birlikte hareket etmeliyiz. Sorunlarımızı, çözüm önerilerimizi, taleplerimizi görüşüp ilgili makamlara ESO aracılığıyla ulaştırabiliriz. Söz uçar yazı kalır, bu yaklaşım doğrultusunda hem üyelerimizin hem de 100 bine yakın çalışanımızın her alandaki ihtiyaçlarını raporlar halinde kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Biz elimizden gelen her türlü çalışmaya hazırız.” dedi.

Yapılan açılış konuşmalarından sonra toplantıda 16 meslek grubu üreticilerinin problemleri ve bunlara ilişkin öneriler değerlendirildi. Gündemi 2023 ekonomik durum, 2024 yılı beklentileri, eğitim ve istihdam konuları, ihracat ve teşvikler ile yapılabilecek faaliyetler oluşturdu.