Eskişehir ile birlikte Afyon, Bilecik, Kütahya ve Uşak’ın da elektrik dağıtım hizmetini sağlayan OEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler boyunca güvenli ve sürdürülebilir enerji arzı sağlamak için hazırlıkların tamamladığı ifade edildi. Hem saha hem de ana kontrol merkezinde görev alan ekiplerin sayısının artırıldığın altını çizen şirket, il ve ilçe seçim kurullarının olduğu bölgeler başta olmak üzere belirlediği 79 kritik noktada da hat ve trafoların bakımının yapıldığını kaydetti.

Açıklama şu ifadelere yer verildi;

“OEDAŞ, oy verme işleminin başlayacağı 31 Mart saat 08.00’den itibaren hem sahada hem de ana kontrol merkezinde görev alan ekiplerin sayısını artıracak. Olası bir arıza durumunda ilk etapta ana kontrol merkezi devreye girecek ve SCADA sistemi ile uzaktan müdahale gerçekleştirecek. Yerinde müdahale gereken durumlarda ise arıza, bakım ve onarım ekipleri en kısa sürede çalışma yaparak enerji arzını yeniden sağlayacak. Ekipler, 1 Nisan sabah 08.00’e kadar teyakkuz halinde olmaya devam edecek”

“Seçim sonrasında da planlı kesinti yapılmayacak”

Açıklama şöyle devam etti;

“OEDAŞ seçim öncesinde ayrıca, aralarında il ve ilçe seçim kurullarının olduğu bölgeler başta olmak üzere belirlediği 79 kritik noktadaki hat ve trafoların bakımlarını tamamladı. seçimi takip eden günlerde de planlı kesinti yapılmadan enerji arzı sağlanacak.

Eskişehir’de binlerce çocuğu buluşturan şenlik Eskişehir’de binlerce çocuğu buluşturan şenlik

Vatandaşlar olası bir arıza durumunda veya diğer talepleri için 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren ‘ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi, ‘OEDAŞ 186’ mobil uygulaması, internet sitesi ve e-posta üzerinden OEDAŞ ile iletişime geçebilir”