Eskişehirlilere ‘Büyükerşen başarılı mı’ diye soruldu: İşte cevaplar Eskişehirlilere ‘Büyükerşen başarılı mı’ diye soruldu: İşte cevaplar

Yaşadıklarını anlatan ve kızının üniversite hocası tarafından taciz edildiğini iddia eden baba B.B, durumu daha önce yetkililere de bildirdiğini ifade ederek “Kızım Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenci. Kızım bana fakültelerinde hoca olan C.S. isimli hocalarının sözlü tacizlerine maruz kaldığını söyledi. Hatta sadece kendileri değil anneleri ile ilgilide hoca öğrencilerine ‘annen bekar mı güzel mi’ gibi sorular yöneltiyormuş. Bu olaylar sonrasında şikayetçi olundu ve bu seneye gelindiğinde ise, geçen hafta kızım arayarak hocası tarafından kendisinin ve bir arkadaşının sözlü tacize uğradığını ve bu sefer gidip Dekanlığa şikayetçi olduklarını söyledi. Bunun üzerine kendim Dekanlık ve Rektörlüğü arayarak bizzat görüştüm. Olayları anlattığımda Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki Bölüm Başkanı, hocanın şaka anlayışının bu şekilde olduğunu söyledi” diye konuştu.

“Rektörlük konunun takipçisi olacağını söylemişti”

Baba B.B. iddialarına şöyle devam etti;

“Daha önce Rektörlüğü bu konuda aradığımda ise Rektörlük kesinlikle konunun takipçisi olacağını belirtti. Bu sabaha geldiğimizde ise bölüm öğrencileri C.S. isimli hocanın eşliğinde okul gezisine götürüldüler, yakından takip etmek demek, hocaları hakkında tacizden şikâyeti olan hocaya emanet edip bir de bunu sosyal medyadan paylaşmak mıdır? Bunu görüp Dekanlığı aradığımda Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı aynı şikayetlerin geçen sene de olduğunu fakat hocanın özür dilediğini belirtmişti. Taciz üzerine şikâyetin karşılığı resmi işlem olmadan kuru bir özür müdür? Eğer ki özür ise Dekan kendinde bunu kabul etme yetkisini nereden buluyor?  Son olarak teyit edemediğimiz bir şekilde hocanın açığa alındığını ve oradan da emekliliğe zorlanacağı bildirilse de bu kadar olayın karşılığı taciz iddialarını 1 sene boyunca görmezden gelen bir Dekanın, taciz için hocanın şaka anlayışı diyen bir bölüm başkanının olduğu bir fakültede aynı yönetim ile öğrenciler ne kadar güvendeler? O günün sabahında çocuklar da resmi dilekçe ile Dekanlığa şikayetçi oldular ama o dilekçelere de şu anda ulaşılamıyor”

Kaynak: eskisehirekspres.net