Eskişehir Demirspor Başkanı Mehmet Ali Hünerlier’in yaptığı son dakika açıklaması güne damga vurdu. Bu şehrin takımı olmalarına rağmen kimseden destek bulamadıklarının altını çizen Başkan Hünerlier, futbolcuların ilk yarı peşinatlarının ödemesinde sıkıntıya düştüklerini bu tabloyu aşamadıklarını ödenecek rakamın büyük biri meblağ olmadığını ancak kendilerinin bu rakamı ödeme durumunun söz konusu olmadığını belirtti. 

Zirvenin sahibi Eskişehirspor gol olup yağdı Zirvenin sahibi Eskişehirspor gol olup yağdı

Demirspor camiasına yakın isimlerden aldığımız bilgilere göre sezonun ilk yarısı için futbolculara peşinatlar için 350 bin TL’lik rakamla karşıya karşıya kalındığı öğrenildi. 

Hünerlier’in söz konusu rakamla ilgili girişimlerde bulunduklarını ancak başaramadıklarını bu nedenle ligden çekilme kararı aldıklarını söyledi. 

Öte yandan yaşanan bu durum sonrasında Eskişehirspor Kulübü Başkanı Erkan Koca’nın devreye girdiği Demirspor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Hünerlier ile görüşme yaptığı sorunun çözümü adına karşılıklı oturup yaşanan krizi çözmek için birlikte harekete geçtiği öğrenildi. 

Demirspor şayet konuyu çözemezse yarın oynanacak olan Demirspor-Ankara TKİ maçına çıkmayacak.