Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu ve İkiyirmiüç Event Organizasyon işbirliğiyle Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına özel, “Kurtuluşun 100. yılı için koşuyoruz” sloganı ile düzenlenen “3. Eskişehir Kurtuluş Yarı Maratonu ve Spor Festivali”, spor etkinlikleri ve mini konserlerin yer aldığı Spor Festivali ile başladı.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda sabah saatlerinde başlayan festivalde “Yoga, Pilates, Fit Dance, Body Fit, ABS Crunch, Metabolik HIIT, Movedance,  Muscle Workout, Cardio Kickbox ve  Zumba” etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Yapılan etkinliklere Eskişehirliler büyük ilgi gösterirken, gün boyu spor etkinlikleri devam edecek. Ayrıca açılan stantlarda çeşitli atölye ve etkinliklerle de her yaştan sporsever aktivitelere katılıyor. Uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilen egzersizler renkli görüntülere sahne olurken, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı dev bir spor alanına dönüştü.

Aktivitelere katılan vatandaşlar organizasyonu çok beğendiklerini belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Festival kapsamında Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde belirlenen güzergâhta Çocuk Koşusu ile festival alanında DJ performansları ve UNISON konseri de gerçekleşecek.

27 Ağustos Cumartesi günü ise 3. Eskişehir Kurtuluş Yarı Maratonu heyecanı yaşanacak. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda ilk olarak 08.30’da 3. Eskişehir Yarı Maratonu 21K startı verilecek. 08.45’te ise 10K yarışı start alacak.  Eskişehir kent merkezinde tarihi Odunpazarı bölgesi başta olmak üzere şehrin cadde ve sokaklarının güzelliklerini ortaya çıkaracak yarışın ödül töreni ise 11.00’de gerçekleşecek.