Eskişehir’de uzun zamandır hakkını alamadıklarını ifade eden TOKİ mağdurları sokağa çıktı. Açıklama yapan vatandaşlar, . “Biz en başından beri sadece bize verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz, hibe istemiyoruz” diye konuştu.

Eskişehir’e 3 bin kilometreden geliyor! Fiyatı cep yakıyor Eskişehir’e 3 bin kilometreden geliyor! Fiyatı cep yakıyor

Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Değerli basın mensupları, sayın siyasiler ve sevgili hak sahipleri bizimle tekrar burada olduğunuz için teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum. Öncelikle bunca zamandır, bizimle her koşulda mücadele eden, hakkını arama cesareti gösteren hak sahiplerine, dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Biz isimlerimizin ardına eklenen TOKİ mağdurları sıfatı ile aylardır derdimizi anlatmaya, haklarımızı savunmaya çalıştık. Gayet insani bir hak olan barınma hakkımızı kaybetmemek için çözümler aradık. Çünkü biliyoruz ki şartlar değişmediği sürece, elimizden alınan haklar bize geri verilmediği sürece yüzlercemiz bu evleri alamayacak ve 5 yıldır hayalini kurduğu evlerinden vazgeçmek zorunda kalacak. Tamda bu sebepten Eskişehir'de elimizden geldiğince her kapıyı çaldık, herkesten çözüm için adımlar bekledik. Ama gördük ki ne bu şehrin mevcut yöneticileri nede yönetimine aday olan bazı isimler bizi yok saydı. Araf suresinde dediği gibi gözleri var ama görmediler, kulakları var ama duymadılar.

Bizde bundan sonra Eskişehir'de mücadele yürütmenin ya da çözüm aramanın anlamı kalmadığını düşünüyoruz. Biz en başından beri sadece bize verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz, hibe istemiyoruz diye anlattıkça beni seçin işinizi çözeyim sözlerine maruz kaldık, hakkımız olanı almak için oy vermek zorundaymışız gibi. Sesinizi çıkarmayın elinizdekileri de kaybedersiniz tehditlerine maruz kaldık, sanki suç işliyor ya da hakkımız olmayan bir şeyi istiyormuşuz gibi. Almazsanız almayın evleri sırada alacak binlerce bekleyen var diye azarlandık, sanki ceplerinden bize ev hibe ediyorlarmış gibi. Dolayısıyla bizim artık burada söyleyecek sözlerimiz tükendi.

Bu saatten sonra dernek olarak, tüm iller ve mağdurlarla birlikte çözümü Ankara'da aramaya, bu işin asıl muhatapları ile çözüm aramaya karar verdik. Bundan sonra sesimizi tüm mağdurlar olarak tek bir yerden daha güçlü olarak duyuracağız.

Eskişehir'de bizi görmeyen, duymayan, düşmanmışız gibi tavır takınan, tehditlerle sindirmeye çalışan siyasilere son sözümüz şudur ki artık bizim size verecek oyumuz yok. Çözüm yoksa oy yok dedik, gördük ki ne çözmeye ne gönlümüzü almaya nede oyumuzu almaya niyetiniz yok.