Özel Çağdaş Okulları tarafından düzenlenen “Emrah Fidan Spor Turnuvası” basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında gerçekleştirildi. Turnuvaya; Çağdaş Kolejliler GSK, Fabrika Voleybol ve Eczacıbaşı Voleybol takımlarından 130 sporcu katıldı. 

Program; Çağdaş Okullarının sevilen öğretmeni Emrah Fidan ve vefat eden tüm spor emekçileri anısına saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Emrah Fidan’ın yetiştirdiği sporcular, “Seni Unutmayacağız” afişleri açarak turnuvayı başlattı. Basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında, çeşitli yaş gruplarında oynanan maçlar büyük bir heyecana sahne oldu. 

"Formanızı her giydiğinizde, her maçınızda onur hatırlayın" 

Emrah Fidan anısına düzenlenen maçların sona ermesinin ardından, Özel Çağdaş Okulları Ortaokul ve Fen Lisesi Müdürü İsmail Samur konuşma yaptı. Emrah Fidan’ın tüm öğrencileri tarafından çok sevilen bir öğretmen olduğunu söyleyen Samur, onun her öğrencisinin ve her sporcusunun hayatında iz bıraktığını ifade etti. Öğrencilere seslenen Samur, “Her spor ayakkabınızı giydiğinizde, her formanızı giydiğinizde, her maçınıza çıktığınızda Emrah öğretmeninizi hatırlayın. Onun gibi bir sporcu ve insan olmak için çabalayın, onun yolundan ayrılmayın” diye konuştu. 

"Umut'umuzla yaşayacağız, seni unutmayacağız" 

Emrah Fidan için duygusal bir konuşma yapan Türkçe Öğretmeni Hüda Özkan, “Aradan iki aydan fazla bir zaman geçse de hâlâ ilk günkü gibi yüreklerimizi sızlatan, gözlerimizi ağlatan, bedenimizi yıldırım çarpmış gibi sarsan bir sızı, bir acı var içimizde. Farkında olmadan o kadar çok dokunmuştu ki hayatlarımıza, bu beklenmedik ayrılışla kollarımız işlemez, ayaklarımız yürümez, dillerimiz konuşmaz, zihnimiz düşünemez oldu sanki. Bizlere kattıklarını, yaptığın iyilikleri, bizlere bıraktığın güzel anıları, gülen yüzünü asla unutmayacağız” diye konuştu. 

Konuşmasında, Emrah Fidan’ın 1 yaşındaki oğlu Umut’tan söz eden Özkan, şu ifadeleri kullandı: “Umut içinde yaşayacağız, ‘Umut’ için de yaşayacağız. ‘Umut’ hiç bitmeyen bahar mevsimidir çünkü. Kar da yağar, fırtına da kopar ama çiçekler sonunda hep açar! Çünkü ‘Umut’ hiç bitmeyen bahar mevsimidir! ‘Umut’umuzla yaşayacağız, seni unutmayacağız.”

Gözyaşları içinde anıldı  

Turnuvaya katılan sporculara madalya ve katılım belgeleri; Emrah Fidan’ın babası Merdan Fidan ve eşi Özge Fidan ile okul yöneticileri tarafından takdim edildi. Daha sonra ise okul bahçesinde kurulan ekrandan; Emrah Fidan için öğrencilerinin mesajlarının yer aldığı video gösterimi yapıldı. Video gösteriminde duygusal anlar yaşanarak öğrenci, öğretmen ve veliler gözyaşlarını tutamadı. 

Anma programı, Emrah Fidan’ın fotoğrafı önüne öğrencilerinin karanfil bırakması ile sona erdi.